Blog Widget by LinkWithin

why would i tttts such a load ??

5 Haziran 2010 Cumartesi | |

biliyorum başlık çok açık etti kendini. direk The Dø , On My Shoulders dediğinizi duyar gibiyim. en azından şarkıyı bilenler için.
neyden daha fazla bahsetmem gerektiğini bilemiyorum. şarkının güzelliğinden mi, sözlerin amiyane tabirle koyuculuğundan mı ya da Oliva 'nın tüm şarkı boyunca detone olan ama insanı kendine bağlayan o nadide sesinden mi inanın karar veremedim. şarkının güzel olduğu apaçık ortada aslında. sözlerin vuruculuğunu da " you' re my man but they just won 't understand ." cümlesi anlatmaya yetiyo gibi. gel gelelim Olivia 'ya. sen nasıl bir sese sahipsin be kadın ! kıskanmamak elde mi?! hele ki " why would i tttts such a load ? " diyişin ve ardından gelen carryi öyle bi söyleyişin var ki aah aaaah. şarkı orda bitse bile yetermiş hani. -yalan.- ama bi yandan da insan senin bu acıklı ses tonunla fazla acı çektiğini düşünüyor tatlım. arkadaşlarla da yeter artık kızın üstüne gelmesinler demiyo değiliz hani.
L' empire des Loups yani Kurtlar imparatorluğunun müziklerini yaparken tanışan Fransız Dan Levy ve Fin Olivia Bouyssou Merilahti birlikteliklerini The Passenger ve Camping Sauvage 'de de devam ettirirler ve ortaya The Dø çıkar.14 Ocak 2008 'de On My Shoulders 'ında arasında bulunduğu A Mouthful albümünü çıkarırlar. Dan 'in bir röportajına göre The Dø ismi Dan ve Olivia 'nın isimlerinin başharflerinden gelmekte. bu aralarda 2. albümlerini çıkarmaları beklenmekte.


klibini sizin için yukarıya koyuyorum. sözler , çeviri ve ekşi sözlük yorumları için birer tıktık.
ah bir de akustik bir yorumu var ki bu şarkının beni benden almakta. hangisi daha güzel karar veremiyorum. ama nolursa olsun bağımlısı hale getirdi bu şarkı.

karar size kalmış, orjinali mi daha iyi yoksa akustik versiyonu mu. ama bu şarkının bağımlısı olucaksınız demedi demeyin. iyi dinlemeler. :)

0 yorum: